Kategórie

testUnilever Hamburg

 

 

 

 

 

 

 

Kľučky odskúšané v praxi

Artitec - medzinárodná rodinná firma - sa špecializuje na vývoj dverných kovaní najvyššej kvality. Ponúkame širokú škálu hardvérových riešení pre všetky typy aplikácií a potrieb. Mnohé z našich výrobkov boli vyvinuté v tvorivej spolupráci s našimi zákazníkmi a koncovými užívateľmi. Artitec zákazníkov vo viac ako 25 krajinách a naše výrobky nájdete vo viac ako 80 krajinách po celom svete. Ročne vyrobíme kľučky na 2 milióny dverí.

certifikat EN 1906Artitec Proline - architektonický hardware

Kľučky Artitec Proline testované v súlade s európskou normou EN1906 a boli zaradené do najvyššej triedy 4, pre ktoré boli certifikované.
Artitec výrobky sú testované nezávislými inštitúciami v súlade s európskymi normami.

Čo je EN1906 štandard?

Štandard EN1906 je testovací postup, ktorý zaraďuje kľučky do  určitej triedy použitia.
Pri otváraní a zatváraní dverí, dverné kľučky musia znášať všetky druhy namáhania - horizontálne, vertikálne a rotačné, či už na štíte alebo rozete.

Niekoľko veľmi dôležitých skúšobných položiek:
prevádzkový čas
tolerancia
životnosť
pevnosť
• odolnosť proti korózii


Trieda 4 = častkovanie Slim faceé, veľmi intenzívne používanie na dverách, ktoré sú vystavené častému použitiu násilia alebo pkodzovaniu. Hlavne pri projektoch s pravidelnou šancou násilného používania alebo dokonca zneužitia dverových kľučiek a kovaní, napr. futbalové štadiónyverejné záchody, kasárne, väznice alebo iné verejné budovy). Výrobky Artitec série Proline a Proline Slimface sú testované, certifikované a zaradané do triedy 4 vrátane EN1634-2 požiarnej odolnosti. Výrobky série Proline tiež testované a certifikované podľa DIN18273 - keď sú požiadavky na požiarnu odolnosť. Na všetky výrobky série Proline výrobca poskytuje záruku 10 rokov.

Trieda 3 = vysoká frekvencia - veľmi intenzívne používanie verejnosťou alebo inými osobami s nízkou motiváciou k starostlivému zaobchádzaniu, u ktorých je navyše vysoké roziko nesprávneho používania, napr. verejné budovy, dvere v administratívnych budovách s vysokou návštevnosťou verejnosti. Artitec radu Permafix, Eurofix Pro-X, Eurofix Premium a Eurofix Quattrotestované, certifikované a zaradené do triedy 3.

Trieda 2 = stredná frekvencia - intenzívne používanie osobami, ktoré sú motivované k starostlivému zaobchádzaniu, pričom existuje určité riziko nesprávneho použitia, napr. interiérové ​​dvere v administratívnych budovách. Výrobky Artitec radu Eurofix Classic a Eurofix Slimface sú testované, certifikované a zaradené do triedy 2.

Trieda 1 =
stredná frekvencia - intenzívne používanie osobami, ktoré sú motivované k vysokej miere starostlivého zaobchádzania a u ktorých je len nízke riziko nesprávneho používania, napr. interiérové ​​dvere v obytných domoch.